Пожарната се подсигурява с 50 палатки за мигранти

4332

Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" при МВР купува 50 палатки. Това става ясно от обществена поръчка, обявена преди дни на портала за обществени поръчки, предаде БГНЕС.

Очакванията са палатките да бъдат използвани при евентуален засилен миграционен натиск върху България. Цената на една от палатките е близо 1000 лв. с ДДС.

Палатките трябва да имат капацитет до 6 души на минимум 14 кв.м. покрита площ и да са изработени от водоустойчив материал. Общото тегло на всяка от палатките и допълнителните части към нея не трябва да е над 30 кг. Палатките трябва да се доставят в база в софийското село Локорско.

Средствата за финансиране на покупката е постановление на Министерския съвет №267 от 01.10.2015 г., което правителството е одобрило допълнителни разходи по бюджета на МВР. Въпреки, че в обществената поръчка не е посочено за какви нужди са нужни 50-те палатки, с голяма вероятност те да влязат в употреба при засилен миграционен натиск и навлизането на наша територия на голям брой мигранти.

За това говори фактът, че същото постановление на МС, с което на МВР се осигуряват допълнителното финансиране средства, правителството отпуска на Българския червен кръст 46 300 лв., които са за предоставянето на безвъзмездна хуманитарна помощ на Унгария. По същото време в Унгария се бореше с хилядите мигранти, които се опитваха да преминат през нейна територия на път за Германия.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Таксиметров шофьор засне и унижи публично пияна клиентка
Иво Сиромахов за партията на Слави Трифонов: Не знам дали все още...
Климатолог: Не правете тази опасна грешка с температурата в стаят...
Евтиният обяд срещу безплатния шезлонг: Голямата разлика в бюджет...
Бюджет 2026 създаде нови правила за помощите за бедни и пенсионер...
Управител на бензиностанция: Има раздвижване в четвъртък, петък и...


Виж още: