Повдигат обвинения за големи приватизационни сделки от прехода

5543
3

ДАНС е приключил доклада за големите сделки за приватизацията от прехода, това съобщи в Пещера главният прокурор Иван Гешев. Според него, докладът за 14 от тях вече е пристигнал в прокуратурата и до две - три седмици обвинението ще прецени дали има основание за подвеждане под отговорност.

"За мен това е ограбване на българския народ, извършено с тази криминална приватизация. Знаем, че ще бъде труден и дълъг процес, но няма да спрем, защото за мен тази приватизация представлява най-крупното криминално ограбване на българския народ", каза Иван Гешев и подчерта, че е оптимист за положителния развой на предприетите действия.

Главният прокурор е в Пещера заради специализирана полицейска операция срещу битовата престъпност. 10 души са били задържани за различни престъпления – притежание и трафик на наркотици, незаконни цегари, тютюн и други акцизни стоки. 

Акцията е част от провеждащата се в страната голяма операция срещу битовата престъпност. "Само в рамките на тази седмица ще бъдат извършени 124 такива акции в цялата страна", заяви Иван Гешев.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж
Имотният пазар в България с феномен, невиждан от 2008 година
Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"
Българинът все по-често търси работодател, който предлага допълни...
Новата вълна туристи променя хотелския бизнес в България


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).