Почина собственикът на най-голямата група списания в България

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:12 / 16.01.2024
66752
Красимир Друмев, съосновател и съсобственик на СББ Медиа АД и главен редактор на сп. National Geographic България, е починал на 81-годишна възраст.  

Красимир Друмев бе собственик на най-голямата група списания в България Sanoma - Блясък, Story, Cosmopolitan, Elle, Максимум, Тя, Журнал, като и National Geographic България

Ръководеното от него издателство СББ Медиа навлиза и на онлайн пазара със сайтовете rozali.com, elle.bg, cosmopolitan.bg, gotvetesmen.com, bliasak.bg, nationalgeographic.bg.

"Със своята ерудиция, богат опит и менторско отношение към служителите си Красимир Друмев запали много млади хора за журналистическата професия, помагайки им да се реализират в сферата на лайфстайл изданията, а безценните му уроци ще продължават да бъдат прилагани от десетките редактори, които са имали възможността да преминат през неговата школа“, написаха от "СББ Медиа“.

Красимир Друмев започва журналистическата си кариера като репортер в Българската телеграфна агенция (БТА), бил е кореспондент в Берлин, Бон и Ню Йорк, главен редактор на списание "Паралели“, както и заместник генерален директор на БТА и БНТ.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Спешната помощ по морето остава проблем преди новия летен сезон
Моторист пострада при катастрофа на Подбалканския път
Данъчните погнаха собствениците на луксозни автомобили
17-годишният убиец на Магдалена настоява за постоянен арест
И това доживяхме: КАТ няма да ни глобява за определени нарушения
Ще се сбъдне ли прогнозата за 50 лв. за килограм череши?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).