Пеевски: Мога да помогна на държавата

4111
10

"Започвам веднага работа", заявява в интервю за в. "Преса" новият шеф на ДАНС Делян Пеевски. Припомняме ви, че той бе избран да заеме този пост вчера за 15 минути. Назначаването му породи вълна от протести в страната, Росен Плевнелиев оттегли доверието си от кабинета "Орешарски", а Сергей Станишев и самият министър - председател заявиха категорично, че подкрепят Пеевски. Пред "Преса" Делян Пеевски заявява, че ще работи през целия уикенд, а в понеделник ще направи съвещание с ръководния екип. Той бе категоричен, че повече няма да прави политически изказвания като шеф на ДАНС. Пред всекидневника новият шеф на ДАНС обяснява, че е приел поста след покана от премиера. По думите му, причината за съгласието му е това, че има дълг към държавата. "Убеден съм, че България се нуждае от много решителни действия в момента. Смятам, че с моите дългогодишни познания във всички сфери на управлението, че мога да помогна на държавата си. Нямам друг мотив да приема този пост", пояснява Делян Пеевски. Той отново пояснява, че ще осигури пълна публичност при дейността на ДАНС. "Няма да позволя никой да ме използва. Ще работя единствено за България", казва още Пеевски.

Виж коментарите (10)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: