Патриарх Даниил възглави празничното богослужение за Бъдни вечер

2847

Българският патриарх Даниил възглави празничното богослужение за Бъдни вечер в Патриаршеската катедрала “Св. Александър Невски". 

В средата на храма бе поставена празничната икона, украсена с цветя, на която са изобразени Светата дева Мария, праведният Йосиф и младенецът Иисус Христос.

На влизане в патриаршеската катедрала патриарх Даниил благослови вярващите и отдаде почит на празничната икона.

"Ако искаме да намерим мир в душите ни, да се гледаме в очите и да имаме същата любов, с която Господ ни е възлюбил, само тогава ще намерим мир в душите си. Търсим мир в света, но нямаме мир душите си. Да благодарим на Бога, че е с нас и да си обещаем да бъдем винаги с него", каза той.

По традиция на трапезата тази вечер се слагат нечетен брой постни ястия.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Бизнесдама за високите цени в заведенията: Основният фактор е алч...
Българин от Велинград разказва за незабравима среща с таксиметров...
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).