Депутатите гласуваха на първо четене с абсолютно мнозинство - 129 "за" и нито един "против" и "въздържал се" предложението на Реформаторския блок дарените храни да не се облагат с данък добавена стойност. 
"Става дума за храните, които са дарени на социално слаби граждани в последните 30 дни от срока им на годност", поясни депутатът Петър Славов. 
Според него годишно се унищожават над 670 000 тона храни, защото режимът на дарение в момента е твърде сложен за прилагане.



Източник: в. "24 часа"