Отрова отне живота на куче водач! Павлин: Аз буквално ослепях за втори път

10186

"Аз буквално ослепях за втори път" - така столичанинът Павлин Митев описва загубата на своето куче водач. Четириногото било отровено в градинката пред блока, където незрящият мъж живее.

Заедно били само една година, но кучето му позволявало да бъде напълно самостоятелен - да ходи на работа, да води дъщеря си на училище, да пазарува. "За мен беше много голям удар, това страшно много боли", признава Павлин.

Предполага се, че кучето е погълнало отрова, която иначе се използва в стопански постройки за унищожаване на мишки и плъхове. Мъчило се 10 дни, но лекарите не могли да го спасят.

Елена Андреева от Фондация "Очи на четири лапи" посочи, че това е втори случай, в който опитите на някой да трови бездомни животни в крайна сметка води до смъртта на куче водач. Преди 3 години така в столичен парк е била загубена бременна женска.

"За мен това не е начинът, защото дете може да пострада от тази отрова. Крайно време е вече проблемът с бездомните кучета да се реши кардинално, а не бабите и дядовците пред блока или някой психопат да правят подобно нещо", смята Елена. Тя призова тези, които смятат, че отровата е решение "да спрат да убиват невинни същества, които дават повече от тях".

Елена признава, че не очаква ефективна намеса от страна на институциите. Павлин остава без своите "очи" - поне докато не бъде обучено друго куче, което да му позволи да живее живота си по нормален начин.



Източник: bTV
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: