Отново в Пловдив дишаме отровен въздух

2429

София, Пловдив, Бургас и Благоевград са 4-те града с най-мръсен въздух в страната тази сутрин, предаде БГНЕС. 

В Бургас замърсяването на атмосферния въздух е 7 пъти над нормата, в Благоевград - 5,7 пъти, в Пловдив - 3,8 пъти, а в столицата - 3 пъти.

Въздухът в София е най-силно замърсен в кварталите "Васил Левски“, Изгрев, Павлово, Младост, Драгалевци, Хиподрума, сочи справка за качеството на атмосферния въздух. Нивото на фини прахови частици е 14.9µg/m³, което е три пъти над нормата и това отрежда място на София в жълтия сектор по мърсен въздух днес.

В света днес най-замърсеният въздух е в град Лахор, Пакистан, втори е Дака в Бангладеш, трети е Делхи в Индия, традиционно тези градове са сред най-замърсените и са в лилавия сектор по замърсяване, като в Лахор нивото на фини прахови частици е 35 пъти над нормата, в Дака – 34,8 пъти, в столицата на Индия – Делхи, нивото е 37,5 пъти над нормата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж
Имотният пазар в България с феномен, невиждан от 2008 година
Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"
Българинът все по-често търси работодател, който предлага допълни...
Новата вълна туристи променя хотелския бизнес в България


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).