Откриха лебеди, заразени с птичи грип, в Бургас

5022

Два мъртви лебеда поразени от птичи грип са открити на къмпинг "Градина" в Созопол, други две птици от същия вид са намерени на северния плаж в Бургас.
Пробите и на четирите птици са показали наличие на вирусното заболяване. Това съобщава БТА, позовавайки се на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите (РИОСВ) в Бургас.

Мъртва птица е открита и на пристанището в бургаския квартал "Сарафово". Установява се причината за смъртта - птичи грип или измръзване.

От РИОСВ призовават гражданите, ако видят умрели птици, да информират веднага компетентните институции.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: