Опасна мода се наблюдава сред родителите в социалните мрежи. Майки и бащи пишат, че подлагат децата си на глад и жажда с дни, за да "пречистят" организма им от токсини.
"Ако детето не пие вода, това няма да го детоксикира, а ще го интоксикира", обясни специалистът по хранене и диететика проф. Донка Байкова в ефира на "Здравей, България" по Нова тв.
Тя е категорична, че здравословното гладуване може да се практикува само от възрастни, и то след специална подготовка. Безопасно било само в продължение на три дни.
"Децата обаче не могат да издържат толкова. Те могат да не се хранят максимум 24 часа, но при задължителен прием на вода", каза Байкова.
Опасна мода! Родители подлагат децата си на глад и жажда, пречиствали ги






