Окончателно: Природният газ поевтинява с 10% от 1 юли

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
15:13 / 28.06.2016
2469
Окончателно природният газ поевтинява с 10% от 1 юли. Това реши комисията за енергийно и водно регулиране на закрито заседание. Така от началото на тази година цената синьото гориво пада с над 30 на сто.

Очаква се утре регулаторът да реши и с колко ще поевтинеят парно и топла вода. Според първоначалните разчети намалението ще е средно с 3,5% в страната.

Цената на тока за бита ще остане почти без промяна - с минимално поевтиняване в Североизточна България- под 1 %. Минимално увеличение ще има на територията на ЕВН. Токът за малките фирми обаче ще поевтинее средно с 10 на сто. Окончателно решение за тока ще има на 30 юни.

След заседанието председателят на КЕВР доц. Иван Иванов коментира пред медиите, че новата цена на природния газ ще се отрази благоприятно върху цените на топлинната енергия и на високоефективната енергия, произвеждана по комбиниран способ от топлофикациите, използващи като енергиен носител синьо гориво.

Източник: bTV


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Община Поморие: Няма нефтени разливи по плажовете
Кварталът в Южна България, в който 80% са гурбетчии!
Директорът на болницата за смъртта на 7-годишното дете: Нашият ре...
Александър Йорданов: Всеки българин има дълг към Македония
Калфин: 25 г. българският лев е бил независим - това са били най-...
България ще подава вода от река Арда за напояване на гръцките зем...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).