Обвиниха Иво Прокопиев за продажбата на акциите на EVN

3995
5

Софийска градска прокуратура привлече като обвиняем Иво Прокопиев по делото за продажба на акциите на държавата в "ЕВН Електроразпределение България", съобщиха от държавното обвинение:
По досъдебното производство на Софийска градска прокуратура (СГП), по което бе привлечен като обвиняем бившият министър на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков и по което предстои предявяване на обвинение на бившия вицепремиер и министър на финансите Симеон Дянков, днес - 10.01.2017 г. СГП привлече като обвиняем Иво Прокопиев.

Той е обвинен в това, че в периода месец май - месец юни 2011 г., в съучастие като помагач със Симеон Дянков - заместник министър-председател и министър на финансите на Република България, умишлено го е улеснил да извърши престъпление по служба, свързано с приватизацията - престъпление по чл. 283а, т. 1, вр. чл. 282, ал. 2, вр. ал. 1, вр. чл. 20, ал. 4 вр. ал.1 от НК. Иво Прокопиев е с мярка за неотклонение "Подписка". Разследването по делото продължава.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: