Нови цени от днес при един от мобилните оператори

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
15:39 / 26.04.2022
165661
От днес, 26 април, влизат в сила нови цени на роуминг услугите - разговори и мобилни данни за частните клиенти на А1, които ползват "стандартна тарифа" за роуминг, съобщава мобилният оператор.

Новите цени важат за страните от Западните Балкани и Турция, както и за останалите страни извън Европейския съюз, а намалението достигна 96 на сто, пише в съобщението.

Частните клиенти на мобилна услуга от A1 вече могат да общуват на много по-ниски цени спрямо предишните в страните от Западните Балкани - Албания, Босна и Херцеговина, Косово, Северна Македония, Сърбия и Черна Гора, и Турция. От днес цената на минута е с 91 на сто по-ниска от предходната цена за изходяща минута или 59 ст., а цената на мегабайт мобилен интернет спада с 96 на сто, в сравнение с преди, и вече е 99 ст.

Цените за роуминг услуги в останалите страни извън ЕС също се намаляват за частните клиенти на оператора. Цената на минута става 2,99 лева или 57 на сто по-ниска спрямо предишната за изходяща минута, а мегабайт мобилен интернет вече струва с 59 на сто по-малко - 9,99 лева.

От 26 април мобилният оператор променя и цените за роуминг във Великобритания, което се налага поради излизането на страната от Европейския съюз. Телекомът няма да приложи цените за роуминг услуги, валидни за страните извън ЕС. Вместо това, за Великобритания, компанията ще предложи цени от 9 стотинки за минута и 1 стотинка за мегабайт мобилен интернет.

Виж коментарите (2)

Още по темата (129):
05.05.2025 Шефката на КЗП: ВАС с поредно решение в защита на хората, ползващи мобилни услуги
20.03.2025 ВАС отмени като неправилно определение на АССГ, увеличението на цените на "Йеттел България"
14.03.2025 Тази вечер се очаква прекъсване на трите мобилни оператора
14.03.2025 Шефката на КЗП: Това касае всички българи
28.02.2025 ВАС потвърди забраната за "Виваком"
23.02.2025 Организации искат затвор за управителите на телекомите, които нарушават потребителските права
Още новини от Национални новини:
Гергьовден е!
Киселова от Пещера: Само единни можем да съхраним и предадем след...
В Смолян е страшно
Линда, която свири на цигулка на Главната в Пловдив, бе изгонена ...
Ген. Константин Попов: Това е утопия!
20-годишен с диагноза "БМВ" избяга позорно


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).