Нормална е пътната обстановка в страната

1974

Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими. Трафикът по автомагистралите е в обичаен режим. На ГКПП пътникопотокът е слаб, съобщиха от пресцентъра на МВР. 
От "Пътна полиция" напомнят на водачите да шофират с повишено внимание и съобразена с пътните условия скорост. Важно е при никакви обстоятелства да не превишават скоростта, да спазват нужната дистанция и да се съобразяват със състоянието на пътищата.
Спокойна е пътната обстановката и на територията на столицата. Благодарение на създадената от Пътна полиция - СДВР добра организация не се образуваха задръствания през изминалите дни, когато много хора се отправиха на път извън София. 
През изминалото денонощие пътните полицаи регистрираха 8 пътно-транспортни произшествия на територията на страната, при които е загинал 1 човек, а 11 са ранените.
Няма регистрирани сериозни инциденти и нарушения на обществения ред в Новогодишната нощ на площад "Княз Александър Батенберг" в столицата. 
Гражданите и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от безплатното мобилно приложение LIMA, интернет страницата на АПИ - www.api.bg, и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.



Източник: агенция "Фокус"
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Брокери: Собственици на празни стари апартаменти отказват да ги п...
Неделна жега: Къде в България температурите ще достигнат критични...
Изхвърлена на 3 метра върху дърво: Прокуратурата разкри зловещи д...
Николай Василев: Проектобюджетът ни връща към Жан Виденов. Изхвър...
Автомобил се завъртя и се заби в мантинелата на магистрала "Траки...
На косъм: Пловдивски шофьор с брутална маневра


Виж още: