Непълнолетна майка системно тормози детето си, пуска го голо навън

5213

Непълнолетна майка бе осъдена от районния съд в Петрич за побой над детето си и неполагане на грижи.

На 28 октомври м.г. около 17,30 часа в дома си А. Д. нанесла побой над малолетния си син Ю. Д. като му причинила лека телесна повреда – мозъчно сътресение и мекотъканни увреждания, довели до временно разстройство на здравето, неопасно за живота. От август до октомври 2018 г. пък е оставяла често малолетният си син без надзор и достатъчно грижа. Оставяла е детето само и голо извън къщата след полунощ, системно биела детето, когато не казвало за физиологическите си нужди.

Заради тези провинения младата майка е изправена пред съда. Тя признала вината си получила наказание пробация, като в продължение на 8 месеца трябва да се среща два пъти седмично с пробационен служител. Осъдена е още и на 100 часа безвъзмезден труд в полза на обществото, както и на "обществено порицание", като препис от присъдата ще се постави на табло Общинската администрация в Петрич за 15 дни, пише 24 часа. Майката ще трябва да плати и 342 лв. разноски.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж
Имотният пазар в България с феномен, невиждан от 2008 година
Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"
Българинът все по-често търси работодател, който предлага допълни...
Новата вълна туристи променя хотелския бизнес в България


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).