Не излизайте без чадър днес!

1990

Сутринта облачността временно ще се разкъса и намалее, но покрай Дунав видимостта ще бъде намалена. През деня облачността ще бъде предимно значителна, в следобедните часове и до полунощ ще е купесто-дъждовна. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени от гръмотевици. В планинските райони явленията ще са временно интензивни. Максималните температури слабо ще се повишат и максималните ще са между 26° и 31°, в София - около 26°.

Преди обяд и по Черноморието ще има временни разкъсвания на облачността. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максимални температури ще са между 26° и 29°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините облачността ще е значителна, купеста и купесто-дъждовна. На много места в масивите от Западна и Централна България ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени от гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максимална температура на височина 1200 метра - около 20°, на 2000 метра - около 13°.

В четвъртък облачността ще бъде по-често значителна, в следобедните часове и до полунощ купесто-дъждовна. На места, повече в Южна България, ще има краткотрайни валежи, придружени от гръмотевици. Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°.

От петък вероятността за валежи намалява и през почивните дни ще има повече слънчеви часове. Температурите бавно ще продължат да се повишават.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагична развръзка в Пирин: Откриха мъртва изчезналата жена под в...
Нов фатален инцидент на морето: 64-годишен мъж издъхна на плаж кр...
Работодателите примамват със заплати до 1500 евро, луксозно здрав...
Фентанил ли е причината за смъртта на Никсъна?
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия на мюсюлманите в България
Сателитни снимки показват тревожни следи от замърсяване във Варне...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).