Наглост! Ако това беше вашият автомобил, отдавна да са го отнесли

3214

За абсолютна наглост на служители на Центъра за градска мобилност, сигнализира читател на Sofia24.bg.

Автомобил на общинската служба, която трябва да съблюдава за правилното и платено паркиране, нарушава брутално Закона за движение по пътища и няма кой да санкционира шофьора му. Ако беше някой обикновен шофьор като всички нас, репатракът на ЦГМ отдавна да е отнесъл колата ни на наказателен паркинг, където и вдигането, и престоят, и глоба дори ще платим.

В случая наглецът, който е паркирал служебния автомобил нарушава маркировка М14 - "Начупена линия", която според Правилника за прилагане на Закона за движение по пътищата: "Очертава площ, забранена за паркиране на пътни превозни средства. Тази маркировка съвместно със символа "ВUS" обозначава спирка от редовните линии за обществен превоз на пътници, а със символа "TАХI" - място, предназначено за престой на таксиметрови превозни средства".

Видно от снимката, общинският автомобил не е нито такси, нито автобус. Още повече е наличен знак, че нарушителите се отстраняват с репатракът на същия Център за градска мобилност, но както знаем гарвану око не вади.

В този случай се питаме къде е КАТ, за да санкционира шофьора? Нали законите, уж, важат за всички?

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата
Почина музикант от наша легендарна група
Веригите "Мерканто", "РАЙ", "Бурлекс", BulMag и "Макао" се присъе...
Почина бащата на Красимир Балъков


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).