Над 3 млн. лв. събраха БЧК за Украйна, изпратени са 15 камиона с помощи

1755

Над 3,3 млн. лева са събрани от БЧК за хуманитарна помощ за Украйна, съобщи председателят на Българския червен кръст акад. Христо Григоров по време на брифинг на БЧК в Централата на организацията.

Подпомогнати са 50 000 украински граждани. В момента се подготвят 12 800 хранителни пакета на стойност 800 000 лв.

"Всички направихме една демонстрация на една работеща формула. А формулата е, че когато всички сме заедно, ръката, която подава на хората в нужда, е много силна. За разлика от някои политици, които използват друга формула - "разделяй и владей", нашата формула е обединявай и решавай. Тази кампания ще продължи. Хиляди българи натиснаха копчето и дадоха 1 лев в полза на тази кампания", коментира председателят на БЧК акад. Христо Григоров.

В периода 1 – 27 март БЧК изпрати 15 камиона с хуманитарна помощ чрез Украинския червен кръст.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).