НС обсъжда: 10% данък върху служебните вещи, ползвани за лични

3181
1

Депутатите ще опитат за втори път да гласуват на първо четене 10-процентния данък, с който да бъдат облагани стоките, използвани от фирмите и за лични цели. 
Вчера предложението за въвеждане на налога не събра гласове заради несъгласието на БСП, ДПС и Реформаторския блок, предаде Нова тв.

Данък "Уикенд" влезе в сила в началото на годината, но не беше решено как да бъде прилаган, така че да не обременява фирменото счетоводство. Сега група народни представители, начело с ГЕРБ, предлагат ползването на фирмен автомобил или мобилен телефон извън работа да се облага с 10%, вместо върху предварително изчислена сума за лично ползване да се дължат и данък и осигуровки, както се начисляваше досега.

От началото на годината държавата е събрала 5.2 млн. лв. от новия данък "Уикенд".

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: