Мъж си отряза кутрето, за да не връща кредит

3664
1

39-годишен мъж от созополското село Росен си отряза кутрето на лявата ръка, за да набеди управител на фирма за бързи кредити, от който взел 1000 лв. заем.

Нелепият инцидент е станал на 17 октомври вечерта, съобщиха от полицията в Бургас. Около полунощ А. И. се жалвал в РУП Созопол, че е бил отвлечен от петима мъже с джип. Те го отвели в гориста местност и го заставили да се обеси. След отказа му, похитеният бил върна в селото, където чрез закани и заплахи същите мъже го принудили да си отреже малкия пръст на лявата ръка.

А.И. обаче категорично отказал да съдейства на полицията при разплитането на случая.

Разследването, в което се включили и служители от отдел "Криминална полиция" при ОДМВР - Бургас бързо установило, че става дума за инсценировка.

Този септември 39-годишният А.И. взел заем 1000 лв. от частна фирма за бързи кредити, но чрез 35-годишна жена от Росен, с която живеел на семейни начала.

Падежът на първата погасителна вноска бил на 15 октомври, като на следващия ден жената получила предупреждение за непогасената вноска. Подобно предупреждение получил и братът на А.И. - 44-годишен мъж от с. Росен. Той платил първата вноска в размер на 170 лева в заведение в селото.

След получаване на парите той и представителите на фирмата-кредитор си тръгнали. Малко по-късно обаче в заведението влязъл А.И. Той би пиян, грабнал нож от бара и сам прерязал малкия пръст на лявата си ръка.

При допълнителен разговор с полицаите А.И. признал, че по този начин искал да набеди управителя на фирмата за бързи кредити и да не връща парите.

Работата по случая продължава от служители на Районно управление - Созопол.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Шофьор без книжка загина след тежка катастрофа, негов приятел се ...
Петър Москов: Всеки работещ българин днес е задлъжнял с приблизит...
Кога удръжките от заплатата са незаконни, въпреки че сте се съгла...
Тежка катастрофа в Софийско, автомобил е разпилян до неузнаваемос...
Борисов: По време на световната финансова криза не дадох България...
Британски експерт разкри: България води по поевтиняване на почивк...


Виж още: