Мустафа Карадайъ: Решението ми беше тежко

13744
5

Не беше лесно решение да подам оставка. Това бяха 2 тежки мандата за мен и за ДПС. Когато станах председател бяхме в много трудна ситуация, цели структури се отцепваха. Това каза пред БНТ Мустафа Карадайъ, председател на ДПС в оставка. Това е първото му интервю, след като той се отказа от поста си.

"Аз съм в ДПС от 96-та година. Представяте ли си колко време е това. Формално съм в ДПС от 91-ва година, от учредяването на структурите. Това е много дълъг период, човек амортизира с времето и в един момент се получава така, че има едно по-младо поколение политици, които се позиционират и имат своята амбиция. Те трябва да имат своя шанс за развитие. Решението беше тежко. Имах няколко разговора с Ахмед Доган, той не беше съгласен", каза още Карадайъ.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: