Министър Русинова: Всички публични сгради трябва да станат достъпни за хора с увреждания

2077

Министерство на труда и социалната политика ще отпусне средства на общините, с които да бъде адаптирана публичната среда за хората с увреждания, така че тя да стане достъпна. Това каза при посещението си във Варна министъра на труда и социалната политика Зорница Русинова, предаде репортер на Varna24.bg.
"От 12 юли до 12 август по проект "Красива България" чрез преразпределение сме отделили над 2 млн.лв. за социално включване на хората с увреждания. За да има реално включване на тези хора първата ни стъпка е да отворим всички публични сгради и те да бъдат достъпни. Затова даваме възможност на общините и областните управители там, където има държавна или общинска собственост, да кандидатстват с проекти, които варират между 30 хил. лв. и 170 хил. лв., за да осигурят достъпна среда , да се направят рампи и асансьори", каза социалният министър.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: