Мицкоски: Днес България работеше срещу нас!

2866
1

Оставаме горди, с високо вдигнати глави. Днес България работеше срещу нас. Днес светът видя пред какви предизвикателства и несправедливости сме изправени като държава и народ през 21-ви век. Днес, удобно и пред очите на всички, можем да кажем на Европа, че истината е излязла наяве. Това казац министър-председателят на РСМ Християн Мицкоски на извънредна пресконференция днес, пише МКД.

"Македония е блокирана по европейския път от България, но не от сега, а от 1990 г. Тя има ясен дневен ред и план, ръководи се от мисълта за унищожаване на македонската нация и идентичност. Но нека оставим следа от истината. Това е нашият Крушевски манифест, трябва да се мобилизираме с всички наши приятели и съюзници. Това е борба за фундаментална справедливост и ценности. Но тази борба нито започва, нито свършва днес, всички тези перипетии, колкото и трагични да са за Македония, имат успешно измерение“, обясни още Мицкоски във връзка с приемането на доклада на ЕП за напредъка на Република Северна Македония по пътя към ЕС. 

Според него, македонската история е основана на несправедливости.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото
МВР с мощна спецоперация, провериха над 15 хиляди автомобила за д...
Ден на траур в Благоевград след фатален инцидент с непълнолетни
Думите на победителя в "Хелс Китчън" за 24 май, с които спечели с...
Иван Демерджиев с ултиматум към полицията след трагедията в Благо...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).