Меркел пристигна в България, Бойко я посрещна с букет

6951
3

Очакваме много от българското председателство. То е отлично подготвено от правителството. Мотото "Съединението прави силата" е мотото, от което имаме нужда в Европейския съюз. Това заяви федералният канцлер Ангела Меркел на съвместна пресконференция с министър-председателя Бойко Борисов. Германският канцлер е на работно посещение в страната ни по покана на Борисов. Визитата на Меркел у нас ще е кратка - само няколко часа. Тя пристигна в София с екип от най-близките си сътрудници. 
Вчера с френския президент Еманюел Макрон обявиха, че двете държави ще работят за реформи в ЕС и поставиха срок - до март да бъдат изготвени предложения за укрепване на Съюза. Друга тема на разговорите със сигурност ще бъде миграцията. И вчера в Париж, и в документа, който разписаха лидерите на трите политически партии в Германия за евентуално съставяне на ново правителство, е залегнало, че именно укрепването на външните граници е един от приоритетите на ЕС.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: