Медицинска сестра показа фиш за заплата

20189
7

Медицинските служители в страната са в стачна готовност. Сестри, акушери, лекарски асистенти, рехабилитатори, фелдшери и лаборанти започват организация за ефективни стачни действия, при които да спрат работа за един ден. 

Председателят на Синдиката на българските медицински специалисти Мая Илиева коментира пред NOVA желанието на медиците за ефективна стачка, ако не получат увеличение на заплатите си, така че размерът им да достигне 150% от средното възнаграждание в публичния сектор.

"Щом като по този начин можем да накараме управляващите да ни обърнат внимание, значи започваме организация за ефективни протестни действия“, посочи Илиева.

По думите ѝ голяма част от служителите са с ниски заплати. Масово възнагражденията били между 1500 и 1800 лв., но имало и здравни работници, които получавали по 1380 лв.

"Това са колеги, работещи предимно в държавни психиатрични болници, детското здравеопазване, общински болници", обясни тя.

Исканията им са заплатите да стигнат поне 150% от средната работна заплата за страната в публичния сектор. Основната да стане 3077 лева, това да бъде стартова заплата за хората, работещи в този сектор, и оттук нататък да има надграждане в зависимост от сферата и тежестта на работата, обясни Илиева.

Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Експерт: Българските градове още се борят с базови дефицити, дока...
Хотелиер: Част от малките хотели могат да приключат сезона на нул...
Пазарът на пчелен мед в Европа и България е изправен пред сериозе...
Забрана за необосновани цени: Ново предложение в парламента
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).