Mатематик: Без твърди и тежки мерки няма как да се справим с пандемията

3446
5

Между 15-20% са хората, които умират от приетите в болницата. От 4000 заразени, може да скочим на 8000 заразени на ден. България е една от страните, които най-малко се тества. Следователно ние нямаме ясна картина как се движи вирусът. Службите абсолютно изнемогват. Ние не управляваме изобщо пандемията от епидемична гледна точна. Това заяви пред btv Петър Велков, математик, преподавател, експерт по управление на кризи.

Управляваме ситуацията реактивно, което не е професионално", посочи математикът. Той заяви, че сме в риск да останем както без учители, така и без лекари.

По отношение на вчерашното изявление на премиера Борисов, който категорично заяви, че държавата няма да бъде затворена, Велков посочи:

Експертът подчерта, че дори и Световната банка се е съгласила, че кратките локдауни дават глътка въздух. 

"От гледна точка на епидемиологията и всички здравни експерти не е адекватно. Без твърди и тежки мерки, граничещи с локдаун, няма как да се справим с пандемията. Губим човешки капитал".

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
След 1 юли гратисният период изтича и всяка банка ще налага такси...
Големите вериги: За разлика от Гърция, у нас "Кошница с грижа" се...
Рибар улови бял амур с тегло 17,6 килограма в Марица
България е второто най-лошо място в целия ЕС по темп на поскъпван...
Реката, която свързва най-много държави в света, минава и през Бъ...
Десетки сигнали за замърсени плажове по Българското Черноморие


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).