Мащабна протестна акция в страната

4321

Надзирателите на затворите започват мащабна протестна акция. Това съобщиха за NOVA от синдиката.

Началото на недоволството е на 23 февруари с протести пред затворите по места. Ден по-късно ще е националният протест пред Правосъдното министерство, а на 10 март надзирателите ще излязат на протестно шествие в столицата.

През ден ще има протести пред затворите. От синдиката на надзирателите обясниха, че имат над 800 спечелени дела срещу Министерството на правосъдието за положен, но неизплатен извънреден труд.

Така държавата е загубила близо три милиона лева. Исканията им са за изравняване на доходите с тези на колегите им в сектор "Сигурност" на МВР.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: