Лек скок в цените на горивата

2811

Лек скок в цените на горивата отчитат бензиностанциите в страната през последните три седмици. На обект в центъра на София бензинът се продава за около 2,39 лв./л, а дизелът – 2,46 лв./л. Само за 20 дни стойността на масовите горива се е повишила с около 10 стотинки, показват средните данни за пазара.

Преди обявяването на американските санкции срещу "Лукойл“ най-ниските цени на бензина бяха около 2,40 лв., а сега горивото струва с около 4 стотинки повече. При дизела увеличението е по-осезаемо – до 10 стотинки на литър.

Хората на колонките признават, че покачването не е драматично, но започва да тежи на бюджета:

"4-5 стотинки, може би. Поносимо е, но вече се замислям за електрическа кола,“ сподели пред bTV шофьор.

Други търсят начини да компенсират повишението:

"Тук зареждам заради отстъпката за дизела. Иначе се усеща,“ казва клиент на бензиностанцията.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: