Крум Зарков не отхвърли възможността да се кандидатира за лидер на БСП

2686
1

Социалистите ще решат кой да е лидер на БСП. Така Крум Зарков отговори на въпроса дали той е наследник на Корнелия Нинова на челното място на левицата.

"Получавам доста сериозна подкрепа отвсякъде и удари от онези сайтове, които са заети да очернят хората. Ще взема решение дали ще се кандидатирам за поста, когато започне съответната процедура“, каза в "Тази сутрин" по БТВ Зарков.

По думите му по-важното в ситуацията е съставянето на правителство и чак тогава възстановяването на левицата.

"Няма противопоставяне между Румен Радев и БСП. Според мен една от причините за лошия ни резултат е разминаването на подкрепата на левицата за Радев“, каза Зарков.

Той допълни, че действията на "Продължаваме промяната“ са добри и решението да не се включват ГЕРБ и ДПС в преговорите е било правилно.

"След президентските избори, от понеделник трябва да работим за стабилно правителство“, каза Зарков.

Той допълни, че преговорите за кабинет и екипът от левицата, който ще участва, зависят от Националния съвет на БСП.

"Те ще дадат съответния мандат на който преценят, че трябва. След това ще се организират екипи, за да влезнат в тези преговори и да допринесем към тях“, каза още Зарков.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Кой измежду трите големи мобилни оператора в България има най-мно...
Тежка агресия срещу таксиметров шофьор, той извади пистолет
Шофьорът на "Глово" за скандала с Ивайло Мирчев: Единственото ми ...
Ресторантьорите: Ние ли сме единственият скъп сектор в държавата
4 евро за царевичка на наш баровски плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).