Коронакризата удря жестоко по всеки втори българин

4978

Повече от половината българи (53%) признават, че доходите им вече са засегнати заради икономическите последици от кризата с коронавирус. Това става ясно от проучване на Кантар, поръчано от Европейския парламент и проведени между 25 септември и 7 октомври сред близо 25 000 граждани от всички държави – членки.

Така страната ни се нарежда в топ 5 по този показател в ЕС. На първо място е Кипър, където 57% от хората вече са със засегнати доходи. На следващо място се нареждат Гърция, Испания и Румъния с 55%. Следва България. 26 на сто от българите смятат, че скоро доходите им да бъдат засегнати, въпреки че все още на са усетили този ефект от кризата. Едва 15% от жителите на България са убедени, че последиците от тежката криза няма да се отрази на доходите им. В европейски мащаб 39% сто от анкетираните посочват, че доходите им вече са пострадали заради пандемията.

В същото време 27% очакват, че това скоро ще се случи. Най-малко са усетили кризата датчаните. В страната само 17% се оплакват, че са усетили по джоба си коронакризата, а 18 на сто се опасяват, че това ще се случи скоро. На следващо място се нарежда Люксембург, където едва 19% са със засегнати доходи. Там обаче 29% смятат, че скоро и това ще се случи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След 1 юли гратисният период изтича и всяка банка ще налага такси...
Големите вериги: За разлика от Гърция, у нас "Кошница с грижа" се...
Рибар улови бял амур с тегло 17,6 килограма в Марица
България е второто най-лошо място в целия ЕС по темп на поскъпван...
Реката, която свързва най-много държави в света, минава и през Бъ...
Десетки сигнали за замърсени плажове по Българското Черноморие


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).