Лятото свърши, вече имаме гръмотевична дейност в Югоизточна България. Това заяви един от най-добрите климатолози в България доц. Георги Рачев пред БНТ.
Голям циклон ще се настани над България, температурите ще започнат да падат и ще има значителни валежи. След четвъртък ще има повече слънце, но с по-ниски температури, нормални за края на септември - 20-22°.

"Идва времето на обличането тип "зелка", пошегува се доц. Рачев - сутрин с връхна дреха, по обяд горещо и вечер отново навличаме дрехите".