"Кашлящи" билбордове ще ни помагат да спрем цигарите

4430
1

Българите пушат най-много в Европейския съюз. Повече от една трета от хората над 15 години у нас посягат към цигарите, показват данните на Евростат. Мерките срещу вредния навик стават все по-нетрадиционни, съобщава Нова тв.

На помощ на пушачите да спрат вредния навик идват билборди. Измислили ги в Швеция. Всеки път, когато пушач мине покрай тях, билбордовете започват "да кашлят" след активиране на детектор за дим.

"Кашлящите" билбордове са разположени на места, където минават много хора. Ефект от стряскащите картинки има, показват данните на експертите.

Според данни на Световната здравна организация разходите от пушенето вече минават един трилион долара, а шест милиона умират заради заболявания, причинени от вредния навик.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: