Какви са пораженията върху Народния театър след бурята?

1756

Множество щети в столицата след мощната буря в София във вторник. Сред засегнатите е емблематичната сграда на Народния театър "Иван Вазов", където щетите са сериозни.

"Комисия направи оглед, щетите са описани, става въпрос за изгнили тръби. Предприети са действия за отстраняването им. Пускаме процедура до 10 дни, тръбите трябва да бъдат спешно подменени. Ще се опитаме с бюджета на театъра да покрием ремонта", заяви пред БНТ директорът на театъра Васил Василев.

Той уточни, че започва изготвянето на цялостен критичен доклад и обследване на цялата сграда, за да се видят скритите поражения в театъра.

Васил Василев подчерта, че трябва да се вземат мерки за правилна реконструкция.

"Става въпрос за помещенията, които са във фоайетата и камерна сцена. Предверието на камерна сцена беше наводнено близо 30 сантиметра", допълни директорът на Народния театър Васил Василев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...
"Повел съм хора към мечта, а не към реалност": Ивелин Михайлов са...
Пак проблеми по АМ "Тракия" от София към Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).