Кабинетът одобри над 80 млн. лв. за настаняване на украински бежанци

2651
2

Служебният кабинет прие Решение за одобряване на проект за изменение на Оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност" (ОПИК) 2014-2020 г. , съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие на Европейския съюз и от държавния бюджет, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.

С изменението се осигуряват средства в размер на над 80 000 000 лева, които ще бъдат насочени за изпълнението на мярка за подпомагане на настаняването на бежанци от Украйна, потърсили убежище на територията на Република България.

Изменението е свързано с включване на мерки по линия на сближаването на бежанците в Европа (CARE), финансирани със средства от транша за 2022 г. по инструмента REACT-EU, както и актуализация на индикаторите за изпълнение, свързани с финансовите инструменти.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
"Автомат" от люка на кола и тест за кокаин: Задържаха инфлуенсър ...
Без колан на задната седалка: Българин остана без книжка в Гърция...
Моторист: Лично съм помагал три пъти да се приберат в чували мърт...
Икономист: Фризьорки и плочкаджии масово вдигнаха цените, защото ...
Нов трус в кабинета "Радев", официална информация няма
Хотелиер: България вече не може да си позволи да работи на ниски ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).