Кабинетът е договорен? Има ключови промени в министрите!

9825
11

Правителството е договорено.

Единствените двама представители на ГЕРБ ще бъдат Мария Габриел - премиер и външен министър, и Росен Желязков - министър на иновациите, за да освободи мястото на ген. Атанас Атанасов, по информация на novini.bg.

Вероятно е обаче и Ивелина Василева да поеме поста на екоминистър.

Бойко Борисов се е съгласил да се подпише условие в съвместното споразумение, според което до 30 юни да бъдат сменени всички началници на службите, като се започне с председателя на ДАНС Пламен Тончев.

В същото време от ГЕРБ са се съгласили да бъдат изпълнени процедурите по избора на нов ВСС, така че максимално бързо да има избор на нов главен прокурор.

Виж коментарите (11)
Още новини от Национални новини:
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...
Демерджиев отново в МВР! Първият министър със завръщане
Адвокат: Един подпис при оглед на имот може да ви струва хиляди е...
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).