КЕВР: Няма да допуснем рязко повишаване на цената на тока!

5741
8

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) няма да допусне рязко повишаване на цените на тока. Това заявиха от комисията на извънреден брифинг. Трите електроразпределителни дружества у нас - ЧЕЗ, EVN и "Електроразпределение Север", обявиха, че искат нови цени на тока. "Едновременно с това, че поради продажбата на ЧЕЗ цената рязко ще се повиши... това са спекулации, ако някой иска да реализира политически проекти чрез цената на ЧЕЗ, няма как да се случи това. 
Нито кредитите, нито лихвите са ценообразуващи", коментира председателят на КЕВР Иван Иванов, цитиран от bTV. Иванов уточни, че ще може да каже какво ще е увеличението на цената на тока след 31 март. "Всяка година дружествата искат голямо увеличение, но ние не се съгласяваме", допълни той.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: