Иво Сиромахов: В какво сме се превърнали? Нашите бащи, майки, баби и дядовци не заслужават това

2728
1

От фейсбук страницата на писателя Иво Сиромахов.

Не знам дали ви се е случвало наскоро да посетите български гробища.

Изглеждат ужасно.

Обрасли са в бурени, част от надгробните паметници са изпочупени, имената върху тях не се четат. Върху някои гробове изобщо няма знак. Не можеш да разбереш чии останки лежат вътре.

Малко по-добре изглеждат само гробовете на покойниците, починали през последните 3-4 години.

Очевидно отдаваме почит на мъртвите само за кратко. След няколко години ги забравяме. Сякаш никога не са съществували. Оставяме ги в плен на бурените и тръните.

В тези гробища лежат нашите бащи и майки. Нашите баби и дядовци. Те не заслужават това.

В какво сме се превърнали? В хора, които не уважават смъртта. А ако не уважаваш смъртта, няма как да уважаваш живота.

Една древна мъдрост гласи: "Живите затварят очите на мъртвите, мъртвите отварят очите на живите“.

Тук май не е така. Очите на живите са по-затворени от очите на мъртвите.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: