Ивелин Михайлов: Ако влезем в парламента, бихме се обединили с "Възраждане", за да свалим правителството

2858
9

След скандала с преизчисляването на изборните резултати и информацията за 780 липсващи гласове, ще преминат ли от "Величие" бариерата за влизане в парламента? Темата коментира лидерът на партията Ивелин Михайлов.

"Човек от ЦИК, който има достъп до изчисленията, ни каза колко от изчезналите гласове са били за нас. Ние бяхме допуснати и в Конституционния съд, за да се запознаем с фактологията като страна по делото", обяви той.

Според "Величие" от 2204-те повторно проверени секции, партията е загубила 41 гласа. По данни на "Информационно обслужване" обаче формацията трябва да има нови 32 гласа. Припомняме, че 21 вота не достигнаха на "Величие", за да има свои представители в 51-вото Народно събрание. Ако изчисленията на партията на Михайлов се окажат верни, тя ще има 10 депутати в парламента.

Във вторник задочен спор възникна между ГЕРБ-СДС и "Величие". Първите в НС ги обвиниха, че са единствената формация, която получава информация от Конституционния съд. Михайлов отговори, че "не вярва Десислава Атанасова да не дава информация на ГЕРБ".

"Ако влезем в парламента, бихме се обединили с "Възраждане", за да свалим правителството", обяви лидерът на партията пред NOVA.

Виж коментарите (9)
Още новини от Национални новини:
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов
Икономист: В България спекулантът печели милиони за месеци, а нор...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).