Идея за дисциплиниране на джигитите на пътя

6262
5

Шофьорите, които имат повече нарушения на пътя, трябва да се явяват на опреснителен курс и изпит през определен период от време. Това предложение за дисциплиниране на "рецидивистите" на пътя лансира експертът по пътна безопасност и бивш директор на КАТ комисар Алекси Стратиев, съобщава вестник "Монитор". По думите му джигитите, които нарушават системно правилата за движение, може да бъдат пращани на допълнително обучение например след 2 издънки.

"Няма такава сериозна практика в страните, с изключение на американския опит, което да налага такива изпити или допълнително обучение на всички водачи. Все пак в България водачите са 4 млн., сметнете колко хора трябва да минат такъв курс. Подобна форма би била много полезна за тези водачи, които са нарушили 2, 3, 4 пъти правилата за движение", отбеляза комисар Стратиев, според когото нарушителите трябва да минават допълнително обучение. Той е категоричен, че мярката ще подобри поведението на джигитите.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: