И зъболекарите си поискаха от държавата

4360
2

Повече пари за дентално лечение - за това настояха от сдружението на българските зъболекари. В момента Здравната каса отпуска 157 милиона лева годишно за дентална помощ, което е крайно недостатъчно за адекватно лечение според зъболекарите. Те настояват държавата да поема и разходите за спешните случаи. Около 20% от възрастните хора у нас са без зъби заради минималния пакет от услуги, които се поемат от държавата.

"Едно вадене на зъб, една пломба от амалгама. Не може да се толерира лошо отношение към съвременната медицина. Да не говорим, че този пакет обрича работата в малки градове, при хора с малки доходи, липса на достъп до медицинско обслужване. Това не може да финансира една стоматологична служба и този пакет не му стига дори да оцелее", посочи д-р Анатолий Кънев, председател на Сдружение на българските зъболекари.



Източник: bTV
Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: