Хиляди българи нямат кого да помолят за помощ в случай на нужда

7055
3

Излезе една тъжна международна статистика, в която данните за България не са окуражаващи. На въпрос чувстват ли се европейците самотни, около 4% от българите над 16-годишна възраст са споделили, че нямат кого да помолят за помощ в случай на нужда. Зад тези 4% стоят хиляди българи.

"Има ли с кого да обсъждате лични теми", е друг въпрос от проучването. Отново около 4 на сто са казали, че нямат такъв човек. Това е под средното ниво в Европейския съюз.

За разлика от Великобритания, която вече има и министър на самотата, в България грижите за психичното здраве дори не се поемат от Здравната каса.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: