Фермери на протест: Ще им върви ли по мляко?

2684

Десетки животновъди излязоха на протест в София. Недоволството им е предизвикано от промени в наредбите, които регулират директните плащания. По повод първото заседание на служебното правителство фермерите изливат символично мляко на земята, за да им "върви по мляко".

Те се канят да излеят 70 литра и това не е случайно. Според новата наредба млекопроизводителите трябва да доказват по 70 литра мляко на сезон. Трябва да дават и фактури от местата, на които са ги продали. Според фермерите това е невъзможно. Те искат среща с представители на Земеделското министерство. Ако такава не се проведе, са готови да продължат с протестите си и през следващите дни.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: