Евтини горива ще зареждаме през 2016-а

7787
4

Поне до края на 2016-а шофьорите ще зареждат бензин и дизел на цени, каквито са в момента, прогнозират експерти.
Само за няколко седмици заради поевтиняването на суровия петрол - цените на най-масовите горива паднаха под 2 лева. Ще ни струва ли по-евтино прибирането след празниците?
Всяка стотинка надолу на колонката е отгоре в семейния бюджет. От няколко седмици Иван Георгиев усеща разликата при всяко зареждане.  
Сега обаче сметка не си прави. Разходите за гориво не е променил, но пътува много повече, отколкото по същото време преди година. С парите, с които преди година Иван е зареждал, сега пълни почти половин резервоар отгоре. Затова и прибирането му след празниците ще му излезе по-евтино. 
"Със сигурност ще бъде по-евтино от миналата година", коментира Светослав Бенчев от Българска петролна и газова асоциация. 
Но не и за пристигащите след празниците на столичната автогара. Въпреки че дизелът също поевтиня, цените на билетите остават непроменени. Защото докато горивата вървят надолу, другите разходи за превозвачите - вървят нагоре.
След рязкото поевтиняване на суровия петрол разликата вече се усеща и на колонките у нас.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Демерджиев отново в МВР! Първият министър със завръщане
Адвокат: Един подпис при оглед на имот може да ви струва хиляди е...
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).