Ексшефът на разузнаването е обвинен в присвояване на над 5,1 млн. лв.

2992

Бившият шеф на разузнаването генерал Кирчо Киров вече е клиент на съда. Генерал Киров е обвинен в длъжностно присвояване на над 5,1 милиона лева. Според обвинението, за целта той е съставил над 1000 официални финансови документа с невярно съдържание. 

Престъплението е извършено в съучастие с негов подчинен в периода от 2007-а до 2011-а година, твърди прокуратурата.

През 2015-а година генерал Киров беше осъден на първа инстанция на 10 години затвор при първоначален строг режим и конфискация на половината имущество. През май тази година Военно-апелативният съд потвърди тази присъда. Сега обаче друг състав на същия съд ще трябва да преразгледа случая.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: