Дъждовете спират, температурите се покачват

2361

Днес все още в сутрешните часове ще има преваляванията, но те ще спрат, а през деня облачността ще се разкъса и намалее, над много райони до слънчево. По-значителна ще се задържи облачността, главно над Североизточна България, но вече ще е почти без валежи. 
В Източна България ще духа слаб до умерен предимно северен вятър, който до вечерта ще отслабне.
Дневните температури ще се повишат и максималните, в повечето места, ще бъдат между 22° и 27°. Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за август и през деня ще се задържи почти без промяна.
В планините в следобедните часове отново ще се развива купеста облачност, но вече ще е почти без валежи. Вятърът ще отслабне и ще е предимно от североизток. Ще настъпи слабо повишение на температурите, на 1200 метра дневната температура ще достигне 16°-17°, на 2000 метра около 12°.
И над Черноморието облачността ще намалее. Ще се задържи ветровито, с умерен, предимно северен вятър. Максималните температури ще са около 22°-24°, с 2-3° по-ниски от морската вода. Вълнението ще се задържи 3-4 бала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
От полунощ тази вечер влиза в сила предупреждение за всичките 28 ...
Бивш здравен министър: На Слънчака е супер!
Българка показа касова бележка: Къде е евтинията в Гърция?
Лека кола скъса мантинелите на АМ "Тракия" и излетя в полето
Дюнер от една от най-модерните столици в света е по-евтин от такъ...
Ивайло Шотев: В Гърция плащаме колкото на Черноморието, но получа...


Виж още: