Доц. Ваня Стаматова, ИАРА: Не съм наричала рибарите, които са били заловени, бракониери

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
16:38 / 26.03.2023
3642
Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) все още не е получила официални документи, разкриващи детайли около задържането на българските риболовни кораби от румънската страна. Това каза пред журналисти директорът на агенцията доц. Ваня Стаматова.

"От румънска страна няма постъпило нищо официално за това какво точно се е случило. Имам информация, че българските инспектори, които са участвали в тази съвместна проверка, са оказали съдействие на нашите рибари и са помолили румънските си колеги корабите да не бъдат съпровождани до Констанца. Това е информацията, която имаме към момента. Ще помогнем с каквото можем в рамките на нашите правомощия“, каза тя.

Стаматова не потвърди, че българските кораби са задържани в общоевропейски териториални води, а не в румънски, като отново се позова на липсата на официален доклад по случая от северната ни съседка.

"Поискали сме по официален път въпросната забрана от румънските власти, на базата на която е направено задържането. До момента не сме получили такава. Пак казвам - не мога да кажа къде точно са били заловени нашите рибари. По време на проверката корабите са задържани по основание, че с тях е извършван незаконен улов. Проверката е била съвместна, заедно с гранична полиция на Румъния", обясни още директорът на ИАРА.

В Бургас Стаматова обяви, че рибари са поискали оставката ѝ заради обвинения за бракониерство към тях от нейна страна.

"Явно някои мои думи са интерпретирани неправилно. Никога не съм наричала рибарите, които са били заловени, бракониери. Дали са такива може да каже единствено съдът. Към този момент не мисля, че има необходимост да подавам оставка. Ако съм била разбрана неправилно, отново се извинявам на рибарите и пак казвам – ИАРА ще им окаже пълно съдействие, според правомощията, които има", каза тя.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Йордан Ибришимов: Не може цяла Европа да харчи милиарди за такъв ...
Един от най-легендарните филмови канали вече е в историята
Красимир Каракачанов: Народното събрание е един народен цирк
24 еднотипни знака са монтирани на всеки 28 метра в наше село
Бойко Борисов за думите на президента на парада: Грозно
Ограничават движението по АМ "Тракия" днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).