До 15 април ще бъде подписан тристранен меморандум за нефтопровода Бургас - Александруполис

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:46 / 11.03.2005
1597
Тристранният меморандум в подкрепа на изграждането на петролопровода Бургас – Александруполис ще бъде подписан до 15 април 2005 г. в София. Това се договориха България, Русия и Гърция на заседание на тристранния комитет в подкрепа на реализацията на нефтопровода, което се проведе в Москва, съобщиха от Министреството на регионалното развитие и благоустройството.
Политиката и новата философия на проекта изразявана многократно от българската страна през последните две години бяха възприети и от гръцките и руските партньори.
Трите страни се обединиха около предложената от министър Валентин Церовски идея проектът да се реализира на основата на проектно финансиране и пазарни принципи, след доказването на икономическата ефективност и целесъобразност. Надеждността на преноса в средносрочен и дългосрочен план ще бъдат едни от водещи принципи при изпълнението на нефтопровода. Предвижда се по петролопровода Бургас – Александруполис да се пренасят 35 млн. тона нефт годишно, а дължината му да бъде 155 км.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Politico: Никола Минчев е разследван за корупционния скандал с Hu...
Инцидент с работник във военния завод "Арсенал"
МО: Без паника, ако видите военна техника по пътищата!
Шефът на БНБ изтъкна пет ползи от приемането на еврото
АПИ съобщи добрата новина за шофьорите по АМ "Тракия"
АПИ предприе спешни действия за трайното укрепване на пропадналия...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).