Днес ще е предимно слънчево, температурите се повишават

1402

Преди обяд над Северозападна България, а след пладне и над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове, на отделни места в Дунавската, равнина видимостта ще e намалена от мъгла. По-късно през деня валежите и в югоизточните райони ще спрат, но облачността там ще се задържи по-значителна. Вечерта вятърът от север ще стихне. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 11° и 16°.

Атмосферното налягане ще се повишава и към края на деня ще бъде малко по-високо от средното за месеца.

Облачността над планините ще се разкъсва и намалява, на много места до предимно слънчево. Ще духа до умерен, по високите и открити части - временно и силен вятър от северната четвърт. Ще започне да се затопля. Максимална температура на височина 1200 метра - около 8°, на 2000 метра - около 4°.

В часовете до обяд над Черноморието облачността ще е по-често значителна и на места в крайните южни райони все още ще има слаби превалявания. След пладне облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. Ще духа умерен северен вятър, който вечерта ще отслабне. Максимални температури - между 13° и 15°, температурата на морската вода е 16-17°. Вълнението на морето е 2-3 бала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Шофьор без книжка загина след тежка катастрофа, негов приятел се ...
Петър Москов: Всеки работещ българин днес е задлъжнял с приблизит...
Кога удръжките от заплатата са незаконни, въпреки че сте се съгла...
Тежка катастрофа в Софийско, автомобил е разпилян до неузнаваемос...
Борисов: По време на световната финансова криза не дадох България...
Британски експерт разкри: България води по поевтиняване на почивк...


Виж още: