Директорът, атакуван с гола снимка: Откъде дойде това! Кой иска да ме убие?

4048
1

Директорът на 51-во СУ "Елисавета Багряна" Асен Александров, който беше атакуван с фалшива гола снимка в медиите, застана за първи път пред камера, за да разкаже какво е преживял. В публикации се твърдеше, че снимката се е появила на сайта на учебното заведение, но после се оказа, че никой не я е виждал там.

След като прокуратурата оневини Александров, това направи и Регионалното управление на образованието. Той вече е в кабинета си в 51-во училище. След избухването на скандала директорът излезе в отпуск по болест.

"Фалшиви са снимките. И беше като шок. Всъщност си мислех тази вечер, че ще умра, получих много силна болка в сърцето, никога не съм имал такава. Отидох на лекар, биха ми инжекции. Всъщност тази - първата вечер, ми беше все едно дали ще оживея, или не.

Просто си помислих: "Откъде дойде това нещо! Кой човек иска да ме убие!" Защото всъщност няма разлика между физическото убийство и едно такова убийство. Изредих си живота, според мен не съм направил на нито един човек нищо лошо умишлено.

Винаги съм се стремял към добро. Казвал съм на децата, че с омразата трябва да се борим с много добро и много любов. Затова и направихме параклис в училището, за да издигаме любовта над омразата", разказва Александров.

Родители и учители категорично застанаха зад директора. Последва вълна от протести в негова защита, както и петиция с подписи от целия свят.

"Бях трогнат. Ако не бях получил тази подкрепа вероятно нямаше да можем сега да говорим. Или щях да бъда много тежко болен някъде в някоя болница или нещо по-лошо", казва директорът.



Източник: bTV
Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Има ли шофьори, които смятат, че синият автомобил е с предимство?...
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Министър Абровски край Пловдив: Ще се стремим да направим земедел...
Топло време и дъжд през следващите 24 часа
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).