Десетокласникът Иван е арестуваният за убийството на Маги Русева

14216
9

17-годишният Иван Костов трябва да се изправи пред Окръжен съд – Хасково за убийството на 18-годишната Магдалена Русева. Окръжният прокурор Иван Стоянов съобщи вчера на пресконференция, че днес в късния следобед ще внесат искане в съда за налагане на постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража“.

Иван и Маги са се познавали отпреди. Двамата са учили в едно училище – във ФСГ "Атанас Буров“ в Хасково. Той е бил в 10 клас, а тя в 11 клас. Девойката изчезва в първите часове на 26 април, при което родителите ѝ я обявяват в полицията за издирване.

На 30 април тялото ѝ е открито в изоставена къща край улица "Амур“, а убийството е извършено на около 600 метра – в къщата на дядото на обвиняемия.

Младежът е направил самопризнания и е показал сам къде е трупът на момичето. Първоначално обаче той добре е изградил алиби и е прикрил следите от престъплението.

Според разследващите той е удушил Маги с въже, шнур или връзка за обувки. Трупът е изнесен с бидон и е бил отнесен в изоставения имот. Предвиденото по закон наказание е до 12 години затвор, пишат колегите от "Хасково.нет".

Виж коментарите (9)
Още новини от Национални новини:
Експерт: Българските градове още се борят с базови дефицити, дока...
Хотелиер: Част от малките хотели могат да приключат сезона на нул...
Пазарът на пчелен мед в Европа и България е изправен пред сериозе...
Забрана за необосновани цени: Ново предложение в парламента
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).